Kongres přírodní kosmetiky

všechny rozhovory

Na zhlédnutí máš ještě

d
h
min
s

Jana Bejčková

majitelka e-shopu Nature-Store

“ Čertík neposeda s empatickou, dobráckou povahou a neustálým úsměvem na tváři”. Tak by mě asi popsala má 1O letá dcera Barunka a manžel by dodal ještě “ Puntičkář, co musí mít vše hned, nej a první. Tvrdím, že život je příliš krátký na to, abychom pily špatné víno, plakaly nad nepovedenou emulzí a přestaly se na sebe usmívat. Dělejte, co vás baví a z čeho máte radost. Já třeba relaxuji jizdou na koni a pak pro vás vybírám ty nejkrásnější suroviny, aby jste byly krásné, zdravé a mladistvé.

Šárka Hasara

zakladatelka kosmetické značky Alma

Šárka Hasara je zakladatelkou přírodní kosmetiky Alma, tedy i podnikatelkou, i když tuto roli úplně ráda nemá a spíše se vidí jako vizionářka a tvůrčí duše značky, které doslova vdechla život.

Šárka vystudovala reklamní fotografii na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a fotografii se stále profesionálně věnuje. V neposlední řadě je také mámou dvou divokých kluků a ženou. Baví ji práce na seberozvoji a posouvání vlastních hranic, cestování a ráda o sobě říká, že je takový věčný životní dobrodruh. Miluje krásu, udržitelnost, ekologii, přírodu, jógu, vůně a spiritualitu.  

Pavla Pavlištová

předsedkyně spolku Svět Non Toxic z.s.

Pavla je předsedkyně spolku Svět non toxic a adminka stejnojmenné FB skupiny. K problematice non toxic se dostala kvůli endometrióze, která jí byla diagnostikovaná ve 25 letech. Konvenční způsob léčby jí způsobil vážné zdravotní problémy. K přetrvávajícím potížím spojeným s endometriózou se postupně přidala narušená imunita, opakované záněty, infekce, kožní kontaktní reakce, ekzémy. Po této zkušenosti ztratila v tento způsob léčby důvěru a začala se ještě hlouběji zajímat o celostní přístup. Po dvou letech aktivního netoxického života ustoupily krom ekzému i bolesti spojené s endometriózou a dnes se považuje za zcela vyléčenou. Díky svým zkušenostem může dnes pomáhat dalším lidem a šířit osvětu v oblasti netoxického života například formou rozhovorů, jako je tento.

Kateřina Kloudová

aromaterapeutka, parfumérka a majitelka e-shopu Aroma-atelier

Kateřina je česká aromaterapeutka certifikovaná jak Aliancí mezinárodních aromaterapeutů tak Národní asociací pro holistickou aromaterapii (USA). Je absolventkou přední školy éterických olejů Aromahead Institutu u renomované aromaterapeutky Andrey Butje (USA). Parfemářskému řemeslu učila u věhlasné americké parfumérky Mandy Aftel. 

Kateřina poskytuje osobní konzultace, sdílí svou vášeň pro aromaterapii a radost komponování parfémů na kurzech a přednáškách. S respektem k rostlinám navrhuje botanické vůně a aromaterapeutickou kosmetiku pro různé značky. Pokud vám dává aromaterapie smysl a milujete čistou krásu botanických parfémů, můžete navštívit její stránky nebo ateliér na pražském Žižkově.

Pajuša Černohousová

zakladatelka kosmetické značky Každý den je dar

Každý den je dar. Za poněkud nezvyklým názvem se skrývá kosmetika, kterou vyrábí Pajuša a Bořivoj v srdci České republiky. Pro tento projekt nejsou udržitelnost, non-toxic a zero-waste jen prázdné pojmy. Přesně pro tyto ideály tato kosmetika vznikla.

Kristi a Liduš

majitelky e-shopu s přírodní kosmetikou Blueberry Hill

Blueberry Hill je e-shop s čistou přírodní kosmetikou. Stojí za ním dvě sestry, Kristi a Liduš. Milují přírodní kosmetiku a rozumí jejímu složení. Borůvkový kopeček je jedinečné místo, kde je o ženy s láskou a péčí postaráno a můžou si zde bez obav vybrat jakékoliv produkty, aniž by musely zdlouhavě luštit jejich složení. To už udělaly holky za ně. Těm, které ve správné péči tápou, Liduš ráda poskytne produktové poradenství na míru.

Sleva 10 % pro účastnice kongresu – kód: KONGRES10

platí do 12.3.

Katarína Hrivňáková

chemička a odborná poradkyně spolku Svět Non Toxic

Lenka: Za ozvěnu se omlouvám, ale zase tak moc nemluvím, tak by byla škoda o rozhovor přijít kvůli špatné technické kvalitě.

Od dětství vyrůstala v blízkosti přírody. Její otec choval včely a měli drobné hospodářství. S chemií se setkala poprvé na střední škole, kde studovala chemickou technologii textilu. V tomto oboru pokračovala i na STU v Bratislavě. Díky tomu získala výborný náhled do chemie polymerů, detergentů, barviv i dalších oblastí. Po studiu pracovala v oblasti vývoje a výzkumu a jako vedoucí laboratoře v oblasti životního prostředí. Během života se tak setkala s mnoha případy, kdy vzniká nadměrná chemická zátěž způsobující nejrůznější potíže a onemocnění.

V současné době je kromě práce v laboratoři také spolumajitelkou značky Alchymistky, která vyrábí přírodní kosmetiku a čistící prostředky pro domácnost. Vyvíjí nové produkty a je také členkou Slovenské kosmetologické společnosti. Prostřednictvím přednášek a podcastů vzdělává širokou veřejnost a je spoluautorkou knihy Svět non toxic. Ve stejnojmenném spolku je odbornou poradkyní. V soukromém životě je matkou dvou dospělých dětí a babičkou holčičky a chlapečka.

Pavla Rychtářová

majitelka e-shopu aromàtics s produkty pro vědeckou aromaterapii

Holka samá lahvička, hromada knih napravo i nalevo a nekonečný proud otázek, na které musí najít odpověď. To jsem já, Pavla, výstižně a jednou větou. Potkáte mě hlavně na aromàtics.cz a se mnou i tu hromadu lahviček – všechny s etiketou Terpenic. Fyzicky se většinu roku vyskytuju v Katalánsku, což mi právě dovolilo rozvinout úžasnou spolupráci s Terpenicem, ponořit se (nejen) do světa esenciálních olejů, přičichnout k vědecké aromaterapii i tvořit o kapku voňavější recepty aromatické kuchyně. Díky tomu vozím do Česka nejen produkty, ale taky informace a inspiraci. 

Sleva 8 % pro účastnice kongresu – kód: MITEFITI8

Kristýna Rubišarová

kosmetička a majitelka salonu Atelier 7

Jsem kosmetička, majitelka salonu Ateliér 7 a zakladatelka projektu online diagnostika pleti. Na svém insta profilu se snažím bořit mýty v péči o pleť a učit lidi pečovat o pleť správně.

Petra Torová

aromaterapeutka a masérka

Jsem žena, alchymistka vůní, masérka, lektorka…milovnice všeho přírodního a pravého. Vrátila jsem se k tomu, co mě baví a fascinuje – k vůním. Snila jsem o tom, že budu sbírat květy, bylinky, destilovat je a poznávat svět. Původně jsem vystudovala chemii na VŠCHT a vždy mě svět vůní, léčitelů a mastičkářů přitahoval. Vůně mají tu úžasnou sílu, že zasáhnou hluboko do podvědomí, dotknou se pravého já a vytáhnou na světlo všechny strachy a démony. Nos prostě neokecáš! Buď ti něco voní nebo ne! To, co ti voní, je v tu chvíli pro tebe to pravé.

Díky jemné síle 100% přírodních éterických olejů pomáhám ženám rozzářit jejich ženskou energii, cítit se skvěle ve svém těle a být šťastné!

Do 12. 3. můžeš s kódem MITEFITI25 využít slevu 25 % na online kurz Aroma abeceda

ZDARMA se můžeš 21. 3. zúčastnit webináře Provoň svůj domov jarem

Zdenka Růžičková

mydlářka a lektorka

Žena, včelařka, mydlářka, matka, pejskařka. V roce 2017 odešla z práce, která ji nenaplňovala a začala se naplno věnovat výrobě přírodní kosmetiky. Ze začátku vyráběla masti a balzámy se včelími produkty. Později propadla mýdlům a v roce 2018 založila mýdlárnu Přímo do Včelařky. Po celou dobu pomáhala, prostřednictvím svého blogu, rozšiřovat lidem znalosti o výrobě přírodní kosmetiky a mýdel. Když zjistila, že ji prodej mýdel nenaplňuje, zakotvila u lektorské činnosti a teď se naplno věnuje výuce prostřednictvím prezenčních kurzů ve své mýdlárně. V roce 2022 založila on-line projekt Klub Přímo od Včelařky. Ve volném čase se věnuje výcviku psů, aromaterapii a včelaření.

Darina Slintáková

zakladatelka kosmetické značky Darinčino mýdlo

Jmenuji se Darina, je mi 31 let a jsem hrdá majitelka značky Darinčino mýdlo, pod kterou tvořím přírodní péči o tělo, pleť a vlasy.  Kromě toho, že se starám o svou značku, také plním roli maminky 20 měsíčnímu synovi Oliverovi. Miluji pobyt venku, nejraději v lese nebo na horách, s pohorkami na nohou. Ráda cvičím jógu a po svém dědečkovi jsem zdědila lásku k saunování. V procesu vytváření ideální péče o pokožku jsem našla obrovské naplnění a smysl. Mám hlavu plnou nápadů a snů, kam bych ráda svou značku posunula, ale často se potýkám s omezeným množstvím času na jejich realizaci.

Sleva 15 % pro účastnice kongresu – kód: MITEFITI15